• aylin mamuk

  1.
  4 yaşındaki oğlu ile 5 yıldır fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalarak tehditlerle sürdürmek zorunda kaldığı evliliğini 2 kere bitirmek isteyip de, tehditlere boyun eğmesinin sebebi olan eşine bağlılığından dolayı sonlandıramamış zira düzelir diye umut etmiş fakat 17 aralık'ta sabaha karşı eşinin ona doğrulttuğu tüfeği, çevresi tarafından sevilip her yaptığı pisliğe de ses çıkarılmamış mahalle abisi diye bilinen eşine döndürerek çektiği bütün acılarına da son veren 26 yaşında bir kadın.

  evlenmeden önce de şiddet görüyor fakat kaçırılıyor ve kaçtığı düşünülerek ailesi tarafından yalnız bırakılıyor. kendisini öldürmek isteyen şahsı öldürdükten sonra polise teslim oluyor ve oğlu da öldürülen şahsın ailesine veriliyor.

  aşk ve bağlılık insanın sesini çıkarmasına engel olmamalı, evlilikte çocuk bahane edilerek veya ''kocamdır sever de döver de'' denilerek aile içi kadına yönelik şiddete şans verilmemeli zira sevgi şiddete katlanmayı gerektirmez. kadın korktukça ve tehdite boyun eğdikçe erkek kendini güçlü sanar, arsız güçlü olunca haklı da suçlu olur.

  Aylin'in, 17 nisan'da görülecek olan duruşması için cezaevinden kadınlara bir çağrısı var;

  https://ekmekvegul.net/me...ndayim-ama-nefes-aliyorum

  edit: yasaları da, nasıl işlediklerini de gayet iyi biliyorum zira bu işlerin içindeyim.
  35 -2 ... arabeskkadin
 • doğan medya grubunun satılması

  73.
  satın alanların da iktidar yanlısı olması pek mânidar. artık hükümet karşıtı gibi rol yapamak zorunda kalmayacak olmalarının dışında bir değişiklik olmayacağını gösterir. milliyet ve vatanda olduğu gibi, salla başı al maaşı. fakat tüm medya sektörünü satın alsalar da ellerindeki kumanda ile sadece kendi kitlelerini oynatabilirler. ne tv izlerim, ne de haber siteleri ve gazetelerle aram vardır, tek bildiğim vatan millet sakarya edebiyatı ile mâlum kesime ve sahiplerine yalakalık yaparak, kadın düşmanlığında zirveye oynayıp da yine kadın ve cinsellik üzerinden yürüdükleri. hiçbiri pek de masum değil tek fark aynı bokun laciverti önderliğinde fakat kendi adamlarıyla yola devam edecek olmaları. yani o kadar büyük bir olay değildi ama derdi milleti gerdi ve böylelikle ülkenin gündemi oldu.
  30 ... arabeskkadin
 • yeni şeyler getiriyorum