• şu an ne düşünüyorsun

  95.
  sözde meslek sahibi ama artık özde resmen işsizim, bugünden itibaren işsizler kervanına katıldım, çıkıcam demiştim çıktım. bi yanım mutlu gibi çünkü dinlenme fırsatı bulabileceğimi umuyorum, bi yanım da iş bulamayacaksın ve meleklerin aç kalacak diyor. üşenmezsem yarından itibaren izmir'deki bütün veterinerlere cv bırakmayı düşünüyorum. 3 yıldır çoğu hastaneye ve hukuk bürolarına bıraktığım cv lerin bi kısmının geri dönüşünü alamadım, geri dönüş yaptıklarında da çalışıyordum, belki yine işe yaramaz ama en azından biz bıraktık deriz. sonuçta diplomalı ve sertifikalı işsiziz. kırmızı çayımı yudumlarken bir yandan çeviri yapmayı düşünüyorum, bi yandan da umarım uzun süre işsiz kalmam diyorum zira maddi anlamda dardayız, stresten yemeğe sardım. çeviri yaparken de sıkılmasam pamuk gibi bi insanım. *
  43 ... arabeskkadin
 • uludağ sözlük moderatörleri

  28.
  birini dahi ne tanırım ne de bilirim, kaç kişi olduklarını bile bilmiyorum ama gördüğüm kadarı ile hak edene hak ettiği cezayı vermeyip çaylak yapmakla yetinen moderatörler. hatta bazılarına onu bile yapmıyorlar. bi dönem entryleri ile öne çıkan kadın yazarlara özel hayatlarından ve kendi duyarsızlıklarını ortaya çıkardığı için karalamaya çalıştıkları entrylerden tut kişilik haklarına kadar saldırarak üzerlerinde baskı oluşturup sindirmeye çalışan ve kadınlar üzerinden dedikoduya devam edip prim yapan sanal alem sapkınları hâlâ buralarda istedikleri şekilde yazabiliyorlarsa ve yine aynı şahıslar tarafından insanlar kolaylıkla terörist yaftası yiyebiliyorsa, halk kin ve düşmanlığa tahrik edilip, cinsiyetçilik, ırkçılık, nefret söylemleri, kadına şiddet ve tecavüz meşrulaştırılmaya çalışılıyorsa bu moderatörlerin suçudur. kendilerine veya herhangi bir yazara küfür ve hakaret edilmesine dahi tepkilerini çaylaklıkla gösteriyorlar. yazar alımları bu kadar kolay olmasaydı sözlükler belki de tumblra veya instagrama benzemezdi.
  47 -5 ... arabeskkadin
 • insanlar ikinci bir şansı hak eder mi

  18.
  kim olursa olsun, hatası ne olursa olsun, pişman da olsa hak etmez. hak eden insan da yoktur. benim düşüncem budur, ikinci kere aynı kazığı yiyecek kadar gurursuz veya keriz değilim, şu üç günlük dünyayı bana zehir etmelerine izin veremem. *
  43 ... arabeskkadin
 • fenerbahçe taraftarı

  5701.
  futboldan haz etmememin sebeplerinden biri. holiganlığı abartıp yaptıkları cinsiyetçilikle övünerek içlerinde bu tür eylemlere girişmeyen ama fenerbahçeyi destekleyen insanları da genellemelere maruz bırakan bir taraftar grubu. bunları dile getirmem bana bir şey kazandırmaz ama bu her taraftar grubu için geçerli; gerçekten futbolla mı ilgileniyorlar yoksa futbol adı altında eril dili ve kadın bedeni üzerinden şiddeti ve tecavüzü meşrulaştırmaya mı çalışıyorlar?
  fenerbahçe taraftarı
  fenerbahçe taraftarı
  fenerbahçe taraftarı
  fenerbahçe taraftarı
  fenerbahçe taraftarı
  fenerbahçe taraftarı
  24 -2 ... arabeskkadin
 • duvar yazıları

  447.
  bazısı insanın duygularına tercüman olurken, bazısı da söylemek isteyip de anlamayacaklarını bildiği için söylemediklerini insanların anlamasına yardımcı olmakta.
  gecenin duvar yazısı
  duvar yazıları
  duvar yazıları
  duvar yazıları
  44 -1 ... arabeskkadin
 • türkülerde geçen mükemmel sözler

  167.
  can yakıp da kalp kırma insanoğlu
  senin de gül benzin solacak bir gün
  her canlının kalbi allah'a bağlı
  herkes ettiğini bulacak bir gün. *
  42 -1 ... arabeskkadin
 • misvak dergisi

  484.
  kitlesinin zeka seviyesine göre yapamadıkları mizah adı altında hedef gösterme, kışkırtma, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçlarını da işleyenlerin oluşturduğu bir paçavra. yeni akitin yan ürünü gibi. belki okusam bu kadarla kalmazdım ama bakmıyorum bile.
  49 -2 ... arabeskkadin
 • kalbi kırılmış bir kadının yapabilecekleri

  130.
  türlü türlü şeyler yazılmış ama sınırsızdır, kestiremezsiniz. ve sadece kötü anlamda bir şeyler değil iyi anlamda da bir şeyler yapabilir zira kalp kırabilen şahsın kadına her yönden zararı dokunduğu için artık yapacaklarının kendine yararı olmalıdır, kendisi, kendi hayatı ve geleceği için çabalamalıdır. kendine saygısını ve kaybettiği gücünü bu şekilde tekrar kazanabilir. zaten zamanını çalmış biri için intikam yolunu seçmesi veya onun peşinden koşması, ağlaması, üzülmesi yine kendisine zarardır. kalp kırabilen biri vicdandan ve insanlıktan yoksundur ve böyle tiplere ne yapsan ya da ne söylesen işlemeyeceği için de harcadığı efora yazık olacaktır. akışına bıraksın ve hayatını yaşamaya bakarken olan biteni de seyretsin zira o saatten sonra zaten kalp kıran kişi ona dair olmayan her şeyi üstüne alınacak ona göre hareket edecektir. çünkü kimse bilinçsiz bir şekilde isteği dışında bir kalbi kıramaz.
  40 -1 ... arabeskkadin
 • fatma betül sayan kaya

  235.
  Türkiye kadın cinayetlerinde 2017 yılına ait verilere ve medyaya yansıyan sayıya göre katledilen 409 kadınla yerin dibine girmesi gerekirken ve bu kadınların 50 ye yakını boşanmak istediği için katledilirken çıkıp da boşanma oranlarında son 6 yılın en düşük rakamlarını bu yıl yakaladık gibi bi açıklamayı yapabilecek kadar bulaşık süngeri tıynetli bir aile bakanı. evet bakan ama sadece bakma eylemini gerçekleştiren ve kadın demeye bin şahit isteyen bir şahıs. ülke, eline silahı alıp ya benimsin ya kara toprağın diye ortalıkta dolaşan magandalarla doluyken kendisi rahatlıkta zirve yapmış.

  fatma betül sayan kaya
  56 -8 ... arabeskkadin
 • köpek

  742.
  mahallede de olsa evde de olsa bulunduğu yere huzur ve güven getiren bir melek. tek sorunları aşırı havlamaları fakat bir süs köpeğinin bir sokak köpeğinden daha fazla havladığı da oluyor. şu yaşıma kadar pitbull vb. cinslerden korktum ve bunların beslenmesinin tehlikeli olduğunu düşündüm ama hiçbir zaman da zarar verilmesinden yana olmadım.

  sokakta yaşayan bir köpeği sevdiğinizde veya ona yiyecek verdiğinizde size alışabilir, her adımınızı takip edebilir, en iyi dostunuz olabilir, en vahşi görünenin bile sevgi gördüğünde uysallaştığını farkedersiniz. kimisi insanları tanıyor içinde hayvan sevgisi olanla olmayanı ayırt edebiliyorlar, insanlara ona göre yaklaşıyorlar, yabani olanlar ise sürekli herkesten kaçma derdindeler. küçük yaşta eğitilmeye başlanırsa büyüdükçe sadık bir dostunuz olarak yanınızdan ayrılmayabilir çünkü vefakârdırlar ve ihanet etmezler. zira köpekler kişilik sahibidir.

  1 yaşındayken tanıdığım cesur şimdilerde 3 yaşlarında, pazara beraber gidiyoruz, alışverişe de beraber çıkıyoruz, bir yere gideceğim zaman duraklara kadar bana eşlik ediyor, nerde görse yanıma geliyor fakat insanların neler yapabileceğini kestiremiyor; ben şehir dışındayken psikopatın teki tarafından arabayla üstünden geçilmiş, en son da kendini sevdirmek için yanına yaklaştığı şahıs veya şahıslar -olay hakkında pek bir bilgim yok aileleri tarafından içlerine hayvan sevgisi aşılanmamış çocuklar da yapmış olabilir- kulağındaki aşı etiketini kulağını yırtarak çıkarmışlar, yanağını delmişler ve tasmasını çalmışlar.

  1 haftalıkken mezarlıkta bulduğum boncuk ise yemek seçmiyor, eve ve bize o kadar alıştı ki dışarıya çıkınca saldıracak yer arıyordu, insanlardan kaçıyordu başlarda daha sonra alıştı, eve girdiğinde dışarıya çıkmak istiyor artık, 2 aydır ısırma huyu var fakat o kadar akıllı ve inatçı ki canı istediğinde uslu bir çocuk olabiliyorken bazen de şımarık bir erkek çocuğu olabiliyor, eğitilmesi zor ya da eğitemedik, yönetilmeyi kabul etmiyor ve artık 6 aylık. pamukla bir araya geldiklerinde bazen ortalık savaş alanına dönebiliyor. kısacası; köpekler sizi sizden daha çok sevebilir ve sizi diğer canlardan kıskanabilir, sonucunda da trip yiyebilirsiniz.

  köpek
  köpek
  46 -1 ... arabeskkadin
 • milliyet com tr

  39.
  vatan, yeni asır, yeni şafak, star, güneş, akşam, takvim, habertürk, sabah ve posta ile birlikte kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet ile ilgili haberlere burunlarını sokmaması gereken cinsiyetçi haber sitesi. zira daha olayın kadın cinayeti olduğuna dair bir başlık dahi atamayan ve bu tür olaylarda haberin nasıl sunulması gerektiğine dair hiçbir fikri olmadan hareket eden editörlerle dolu. bir bireyin eşcinsel olduğu için ''travesti cinayeti'' başlığı altında bu bireylerin erkek elince katledilmesi gerektiğini yazan, kocası tarafından şiddet gören kadını suçlu çıkarmaya çalışarak kadına yönelik şiddeti destekleyen, parfüm reklamı altında iğrenç vücutlu kaslı ve zengin tipleri ''kadınların hayalindeki centilmen'' başlıkları ile sunarak kadınları genelleyen, muhafazakar bir dille katledilen kadının ölümüne bir kılıf uydurup kadın cinayetlerini meşrulaştırmaya çalışan ve neredeyse ''kadın dediğin dizini kırıp evinde oturacak, kocasına hizmet edecek'' diyen şarlatanlara alkış tutacak olan bir site. bu sitelerin habercilik anlayışları çok farklı zira kafa başka taraflara çalışıyor, çalışanları ''salla başı al maaşı'' şeklinde hayat sürdürüyorlar. yıllardır tıklamadım ama gel gelelim ki işe değil tık kazandırmak için kurnazlığa yormuşlar kafayı yani kurnazlıktan kazanıyorlar. türk basınında okunmaya değer bir haber sitesinin olmamasının sebebi de hepsinin birbirinin izinden gitmeleri. inatla kadın düşmanı olup da halkı kışkırtan eril dille yola devam etmeleri ise bünyelerinde eğitimsiz tipleri barındırdıklarına dair bir kanıt niteliği taşıyor.
  30 ... arabeskkadin
 • kedi

  4166.
  değişik ve ilginç bir can, kimi karnını okşadıkça kendinden geçiyor kimi de karın bölgesine dokunulmasından nefret ediyor, kimi yabani kimi evcil, kimi etçil kimi otçul fakat tek birleştikleri konu; uyuduklarında veya severken insanda terapi etkisi yaratmaları. 1 kere yemek verdiğinde veya başını okşadığında kapından ayrılmıyorlar, neden ya da neye göre ''nankör'' demişler bilmiyorum ama eve alışan kedi dışarıya adım atmaya korkabiliyor, kendisini büyütenden ayrılmak istemeyebiliyor. 2 aylıkken bulduğum pamuk şimdilerde 3 yaşında ve bensiz annemle bile kalamıyor. fakat bazen bir sokak serserisi olabiliyor. kardeşleri ise kötü kedi şerafettinle yarışır. tasmalarını çalmasalardı daha iyi olabilirdi, millet o derece yoklukta.
  kedi
  kedi
  49 -2 ... arabeskkadin
 • 31 aralık 2017 hindi katliamı

  14.
  kurban bayramında ''katliam var'' diyenlerin yılbaşında hindi kesimine ses çıkarmadıklarını iddia eden kurban bayramı katliamına katılanların karşı çıktıkları katliam. ya ikisine de ses çıkaranlara denk gelmiyorsunuz ya da dikkat çekmeye çalışıyorsunuz. iki taraf da ironik, ya hepsine ya hiçbirine. senelerdir ikisinin de katliam olduğunu söyleyen biri olarak hayvanları deney olarak kullanan kozmetik sektörünün de katliam yaptığını ve bunlara ses çıkaranların onlara da susmamaları gerektiğini söylüyorum. ''ama kozmetik sektöründe hayvanlara dokunmayan firmalar da var'' diyerek bunu savunanlar da var; aynen devam diyorum. sosyal medya hayvanseverliği leş bir şey.
  19 -4 ... arabeskkadin
 • doyuran kareler

  2.
  evlenirken düğün çekimleri, aile çekimleri ve doğum sonrası doğum çekimleri yapıp kazandıkları paralarla sokaktaki canları doyuran bir ekip tarafından başlatılan sosyal sorumluluk projesi. ayrıca istanbul, izmir ve ankara'da ikamet edip katkıda bulunmak isteyenler için de fotoğraf kursu veriyorlar ve kurs ücretleri de sokaktaki meleklere mama olarak geri dönüyor. izmir'deki kurs tarihlerinin belli olmasını sabırsızlıkla bekliyorum. mama bağışlamak isteyen olursa da ulaştırabiliyorlar.
  http://doyurankareler.com/
  http://egelife.com/fotogr...k-doyuran-kareler-cekiyor
  27 -1 ... arabeskkadin
 • yazarların benzetildiği ünlüler

  40.
  kimse birine benzetmedi ama ben çok benzetiyorum.
  yazarların benzediği ünlüler
  27 -2 ... arabeskkadin
 • iphone a para vermek

  18.
  bana göre değil iphone, pahalı ve lüzûmsuz olan her şeye para yedirmek israftır. fakat sonuçta herkesin kendi kazandığı parayı istediği yere harcama gibi bi özgürlüğü var. amma velâkin tutumlu olmayı beceremeyip para suyunu çekince de ağlama veya başkalarından para isteme ya da kredi çekip ödeyemeyince elaleme zırlama gibi bi özgürlüğü yok. herkesin enayiliği kendine. taksidi var bu tür işlerin ama borçlanmayı sevmeyenler bu tip eylemlere girişmez.

  teknoloji çağındayız insanlar haklı olarak bunun nimetlerinden faydalanmak istiyor, sadece gençler veya zenginler değil babaannem yaşındaki kadınlar ve tek maaşla veya asgari ücretle ev geçindirmeye çalışan insanlar da dahil hemen hemen herkes en büyüğünden en küçüğüne kadar aile boyu iphone kullanıyor. param olduğu zamanlar da bu eylemi gerçekleştirmedim zira yıllardır nokia kullanıyorum, telefonu nadiren mesaj yazmak ve arada sırada arayan olursa konuşmak için bulunduruyorum belki de bu yüzden bana garip geliyordur. yeniliğe açık olmayan veya alıştığı şeylerin dışına çıkamayan ya da çağa ayak uydurmak istemeyen insanların garipsediği bir eylem olabilir. gerçekten parası olmayanlara da zengin işi gibi gelebilir.

  whatsapp gibi uygulamaların ve iphone vb. telefonların iş hayatında daha sık kullanıldığını gördüm, bunları elinde bulunduran her insanın her şeyden daha önce haberi oluyor, acil fotoğraf veya video çekimi isteyen ya da acil belge, dosya gönderimi gerektiren işlerde ve uzaklardan çalışma, iş birliği yapma gibi konularda işe yarayabiliyor. yani ister istemez bi süre sonra kakalıyorlar insana bunları.
  35 -3 ... arabeskkadin
 • çocuk yetiştiremeyen anne baba

  7.
  çocuğu yapıp sokaklarda it kopuk olarak büyümesine sebep olan sözde anne babadır. ve bu çamlıkule, çamkule, altındağ, yukarı altındağ vb. kenar mahallelerde tipik erkek kafası ile yetiştirilmeye çalışılan çocuklar üzerinde daha iyi gözlemlenebilir. zira anne ve baba ne kadar bilinçsiz, bilgisiz, cahil ve üstüne üstlük eğitim almamış, saygı, sevgi, hoşgörü, terbiye nedir bilmeyen tiplerse çocuk yetiştirmeyi bırak önce kendilerini yetiştirmeleri gerekir.
  biz de mahalle ortamında çamdibinde yetiştik ama saygı nedir bildik, terbiyeli çocuklardık, elaleme durduk yere itlik yapmadık.

  bugün direksiyon eğitiminden geliyordum, arabayı park ederken götten bacak tiplerin kız kardeşime bulaştığını gördüm, çocuk resmen kardeşimi dövmeye kalkmış ve kimse de ''çocuğum senin yaşın kaç başın kaç, utanmıyor musun elin kızına piçlik yapmaya'' diyerek iki tane ağzına çarpmamış, indim ve okula kadar peşledim, topukları götlerine vura vura öğretmenlerinin arkalarına saklandılar fakat yine de korku nedir bilmiyorlar, okul bahçesinde duvarların ardından gülüyorlardı en son. terbiyeyi kim verir? anne ve baba. ilk eğitim kimde başlar? anne ve babada. çocuğu doğurmak kolay, yetiştirmek meseledir, yetiştiremezsen büyüdüğünde de milletle sık sık başın belaya girer ya da çocuğun başındaki belalarla sen uğraşmak zorunda kalırsın. ''ağaç yaşken eğilir'' diye boşuna dememişler. ve bu çocuklar internetteki trolllerin gerçekteki versiyonları. benim yerimde başkası olsa belki de daha kötü şeyler olabilirdi yani bu durumda bu ebeveynler ileride çocuğunun hayatının kararmasına da neden olacak anne babadır.

  insan olamamışların çocuk doğurma yetkileri ellerinden alınsın ya da bu tipler de doğurdukları da imha edilsin. benim boncuğum ve pamuğum bunların yanında paşa. cinsiyetçi bir küfürü üstüne basa basa kullanıyorlar diye kızıyorum bazen ama çocuk yetiştiremeyenler de o sıfatı hak ediyor.
  38 -2 ... arabeskkadin
 • taşeron işçilere kadro verilmesi

  44.
  zeka seviyelerine göre hazırlanan bir sınavla insanların okuyarak, çabalayarak, zor bir sınavdan geçerek ve senelerce atama bekleyerek hakkıyla geldikleri yere diğerlerinin torpille yerleştikleri işte kolay yoldan yükselmesi olayı. arkadaşım kaç senedir atama bekliyor fakat ondan aşağıda olanlar onu geçecek, lise mezunu veya üniversite öğrencisi daha diplomasını almamış 1. sınıfta fakat yakını sayesinde atmış kapağı sağlık sektörüne ve aynı statüde olacağız, bu normal bir şey değil. fakat şöyle bi durumları var; iş güvenceleri olmayacak, aynı haklardan yararlanamayacaklar, aynı maaşı almayacağız asgari ücretle devam edecekler taa ki sözleşmeleri yenilenene kadar ve zamanla performanslarına bakılarak da maaşları yükseltilebilecek, tayin de isteyemeyecekler. kadronun şimdilik adı var ama var mı var, zamanla arkasında dayısı olanlar pardon -sözde- performansı yüksek olanlar bizleri geçecek. ayrımcılığa ve haksızlığa gelemem ama ayrılacağım için de pek şeyimde değil açıkçası. zaten var olan haksızlıklar dörde katlanacak hepsi bu. bana veterinerde bir iş olsa yeter de artar bile.
  21 -2 ... arabeskkadin
 • kadın

  2206.
  https://m.youtube.com/watch?v=85RxQHZkluE+
  9 ... arabeskkadin
 • rakı içmeyip adam diye dolanmak

  4.
  rakı içerek erkek olunduğunu sanan kişilerin garipsediği eylem. adamlık rakı içmekle olsaydı onca mahalle kabadayısı keko rakı ile fotoğraf çektirip ''adamım ben, rakıyı ağzıyla içmeyenin adamlığından şüphe duyarım, adam bizim diğer adımız, adamlık bizden sorulur, masaya yumruğunu vuramayana erkek demem ben amk'' gibi laflarla ortalıkta dolaşıp da kendinde olmayanı bu kadar anmazdı. rakı o yücelttiğiniz ''adam''ı aşağıladığınız ''madam''a da çevirebilir. rakı içmek bir yetenek işi olmadığı gibi adamlık da bir meziyet değildir.
  24 -3 ... arabeskkadin
 • yeni şeyler getiriyorum