• sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  18140.
  kimseyi ve hiçbir sektörü küçümsemiyorum kaldı ki küçümsesem ne diye mcdonald's gibi yerlere başvurayım, ekmeğimizin peşindeyiz, dünya parasız dönmüyor. sadece doğa ananın bize sunduğu hediyeler ve ellerimiz varken gereksiz gördüğüm sektörler var, bunun yanında yandaş ve işini layıkı ile yerine getirmeyenlerle dolu sektörler de var enayi yerine koydukları okuyucularının ve izleyicilerinin para kazandırdığı.

  ve okumak veya bir meslek sahibi olmak yerine dişiliğini kullanarak kapağı attığı koca sayesinde ya da yakınları sayesinde iş hayatına ilk adımını atıp da devamını torpille getiren bedavacı tiplerin bunlarla övünebilmesi ve hayatında sadece görgüsüzlükte level atlayabilen tiplerin boş konuşmaları ve nerede ne zaman ne yapılacağını bilmeden hareket etmeleri ezilmeyi ve küçümsenmeyi hak ettiklerini gösteriyor.

  bi dönem devlete ait olan yerlere karşı ön yargılarım vardı fakat özelden sonra içerisine girince hepsi olmasa da birçoğu yıkıldı zira özelde garantin yok ama torpilin varsa veya iyi yalayabilirsen, boyun eğebilirsen uzun yıllar barınabiliyorsun, devlette garantin var ama bir yakının sayesinde geldiysen o yere ne kadar yakının olursa olsun belli bir süre sonra en ufak bir olayda, bir açıkta hiçbir işe yaramıyor.

  bugüne kadar neredeyse girmediğim sınav, gitmediğim kurs, katılmadığım eğitim kalmadı ve tabii bunlar için yatırmadığım para da kalmadı. okuduğum okullar da dahil hiçbiri için boşuna çabaladığımı düşünmedim, bundan dolayı da gönlüm rahat. fakat iş hayatında dahi güzelliğin ön planda tutulduğu bir ülkede yaşıyoruz ve aynı ülkede o kadar kenafir gözlü, birinin hakkıyla girebileceği yeri işgal edip veya iş arkadaşının yerine geçmek için ayağını kaydırıp da yaptığı kötülükle dahi övünen tipler var ki içlerinden irin akan, imkânım olsa aynı dünyada yaşamam.

  bütün bunların arasında devam eden bir kursum var, kpss'ye de hazırlanıyorum, direksiyon sınavını da bekliyorum. şanslıyım ki baktığım canlar bana güç veriyor. sabrım allah'tan, huzurum ailemden ve çevremden, neşem onlardan geliyor, bitmeyen umudumu da kendimden alıyorum. nefretten değil sevgiden besleniyorum, başkaları için değil de kendim için yaşıyorum.

  ve sosyal medyada sürekli birilerine bir şeyleri ispat etmek için efor sarf edip takipçi ve beğeni kasarak ego tatmini için yaşayan tipleri görmemek için de sözlük haricinde bir sosyal medya hesabı kullanmıyorum, dışarıda da gördüğümü görmemezlikten geliyorum. yoğunluğun iyi geldiği tek insan benimdir sanırım, hem sevmediğim tipleri, karşılaşmaktan haz etmediğim olayları daha az görmeme neden oluyor, hem geceleri huzurlu uyumama sebep oluyor, hem de az yemek yememi sağlıyor.
  35 ... arabeskkadin
 • feminist yazarlar olmadığı zaman sözlük kalitesi

  8.
  her zaman olduğu gibi oldukça düşüktür. normalde de bir fark yok yani, o kadar zekası düşük olan tipler var ki yükselse dahi belli olmaz. feministleri ve feminizmi ne sanıyorsunuz, haklarında ne kadar bilgiye sahipsiniz, kimin feminist olduğunu nereden biliyorsunuz? sosyal medyada her ''feministim'' diyene inanıyor musunuz? her feministin kadın olduğunu, feminizmin de kocayı buluncaya kadar olduğunu mu düşünüyorsunuz? yanlış düşünüyorsunuz. gerçi kimin ne düşündüğü beni ilgilendirmiyor ama yanlış bilgilere sahip olanlar genelde feminizmi yerlere seren kitleye bakarak hareket eden kesim. femenle feministleri bir tutanlar da aynı kesim. evlenince yaptığınız veya yapacağınız eylemleri ya da eril kafalı evli kadınlardan gördüğünüz kocaya karşı itaati diğer kadınların da gerçekleştireceğini düşünmeniz her kadını bir tutmanızdan kaynaklanıyor.
  28 -2 ... arabeskkadin
 • balıkesirde katliam yapıp canlı yayın yapan it

  16.
  sabah sabah elimi ayağımı buz kestirip midemi kaldıran psikopat şerefsiz. önce kendisine işkence edeceksin daha sonra videoyu beğenen ve paylaşan orospu pezevenklere işkence edeceksin sonra acı içinde kıvrandırarak ya da benzin döküp yakarak geberteceksin. erkeklik sorunu olan bu leş tiplere caydırıcı cezalar vermek yerine az bi ceza ile ödül verenler utansın ve hâlâ serbestse böyle adaleti bipleyeyim. afedersiniz bu sik kırığı gibiler, kadın tarafından reddedildi veya eşi boşanma davası açtı vb. bahanelerle kadınları, ailelerini ve çocuklarını katledebiliyorlarsa bunu da ulu orta yapabiliyorlarsa bu onların olduğu kadar sırtlarını sıvazlayan eril zihniyetin, devletin ve adaletin de suçudur. eline silah almamış, birini dahi incitmemiş insanlar bu sikikler yüzünden katil oluyor, bir de üstüne ceza alıyor.
  56 -1 ... arabeskkadin
 • kedi

  4435.
  kimseye bir kötülükleri dokunmamalarına rağmen tuvaletlerini yapacak bir alan bulamayınca bulundukları yere yaptıkları için, sıcak bir yer bulamayınca bahçelere, balkonlara sığındıkları ve arabaların motorlarına girdikleri için, sevilmek istedikleri ama insanın iyisini kötüsünü ayırt edemedikleri için tabakhaneye bok yetiştirir gibi araba süren tipler tarafından ezilip ortada bırakılan veya çöpe atılan, kedileri oyun malzemesi hâline getiren ailesinin kendilerine hayvan sevgisi aşılamamış şımarık çocuklar ve sokak hayvanlarının yaşam alanlarını işgal edip onları istemeyen şahıslar tarafından şiddet görüp, işkence ile zehirlenerek katledilen ve sosyal medyada fotoğraflarının paylaşıldığından habersiz insanlara karşı yaşam savaşı veren canlar.

  4 senedir mahalleli tarafından istenmemelerine rağmen tek başıma 50'ye yakın baktığım, tedavilerini özelde yaptırmaya çalıştığım kimi hasta ve engelli olan kedilerden 7-8 aydır ard arda 25'i zehirlenerek öldürüldü. başlarda bilinçsiz bir şekilde yapıldığını düşündüm, insanlar yardım etmek istiyor herhalde ki kalan yemekleri veriyorlar ve bunlar da onlara dokunuyor dedim ama bu olaylar sıklaşınca ve bugün 1 günde 2 kedimi daha gömünce bunların birileri tarafından yapıldığını anladım haytap yetkilileri ile iletişime geçtim pazartesi gerekli yerlere gidilecek ve gerekenler yapılacak.

  çalıştığım zamanlar maaşımın çoğu onlara gidiyordu, işsiz kalsam da aç bırakmamaya çalışıyorum, maddi yönden çok zorlandığım zamanlar aç kalıyorlar ve insanlar ne verirse yiyiyorlar. bu parasızlığın içinde evimde hiçbir zaman pişmeyen et ve tavuk suyu uzun zamandır onlar için kaynıyor içlerine ekmek doğrayıp veriyorum, çorbaları da aynı şekilde, yoğurdu da sıvı hâle getirip ekmekle aynı şekilde veriyorum, özel olarak ot haşlıyorum, makarna yapıyorum, en iyisinden kuru mama alıyorum yeter ki küflenmiş, kokuşmuş, yıllanmış artık yiyecekleri yemesinler diye.

  ama yemek veremediğim, bir şey yapamadığım veya alamadığım zamanlar ölü olarak buluyorum. kimse kedileri sevmek zorunda değil ama bu onlara işkence çektirmeyi veya öldürmeyi gerektirmez. insanın insana olan düşmanlığını anlarım ama insanın hayvana olan düşmanlığını anlamam.
  58 -2 ... arabeskkadin
 • özür diledikten sonra tekrar aynısını yapan insan

  7.
  kendisine ikinci bir şans verilmişse bunu suistimal ederek karşısındakini enayi yerine koyan insandır. hata yaptığının farkında olarak bunu devam ettirir ve özrü de sadece lafta dilemiştir. insan sonradan pişman olacağı bir hatayı yapmamalı.
  49 ... arabeskkadin
 • karısı dar kot giydi diye intihara kalkan adam

  14.
  maalesef intiharı sonlandırmadan soyunarak ünlü olmayı başarmış bunun yanında da eşini reklam malzemesi hâline getirmiş katıksız mal.
  44 -2 ... arabeskkadin
 • troll başlıklara entry girmeme kampanyası

  76.
  sözlüğe fazla girmeyince veya iplemeyince ya da görmeyince donuza dahi almamıza gerek kalmadan otomatikman katılmış olduğumuz kampanya. mesela şu an birileri kilolu insanlardan yediği kazıkların acısını buraya kusuyor, diğer herifler de 5-10 yıl öncenin haberleri üzerinden prim yapıyor, şimdi sen bu başlıklar altına yazsan duyar kasıyor olursun. fakat bir insanın bir şehirden veya bir topluluktan nefret etmesini ruh hastası olmasına bağlıyorum. iddaadan parayı kaldırsalar da gitseler keşke zira yazacak başlık bulamıyorum.
  25 ... arabeskkadin
 • çirkin adama aşık olan güzel kadın

  4.
  kime göre çirkin, neye göre güzel? fiziksel güzellik mi, ruh çirkinliği mi? bir içi dışına vuran gerçekten çirkin olan erkekler var, bir de içi dışına yansımayan melek yüzlü şeytanlar veya yansıyan pislikleri çeşitli boyalarla kapatabilen kadınlar var. kadına kendisini güzel hissettiren çevresidir ve erkektir, erkeğe kendini çirkin hissettiren de kadındır. bu durum da aşkın gözünün kör olduğunun ispatıdır. aşk ''güzele çirkine'' bakmaz zira yürek işidir. bazı kadınlar hikayenin sonunda kendisini kesip biçecek erkeklere aşık olur. benim çirkinden anladığım budur. çünkü bazı adamların yüreğinin güzelliği fiziksel görüntüsünün önüne geçiyor.
  38 ... arabeskkadin
 • akciğer nakli ile ilk kez nefes alan kadın

  3.
  derin bir nefes alarak yaşamın güzelliğini iliklerine kadar hissetiği yüzünden okunan kadındır. artık psikolojisi dahi düzelecektir zira en hafif hastalıklar bile insanın psikolojisini olumsuz etkileyebiliyor, kaldı ki bu nefes yaşamın kendisi. her şeyin başı sağlık diye boşuna dememişler, insanın sağlığı yerinde olsun gerisi pek de önemli değil.
  31 ... arabeskkadin
 • günün şarkısı

  3994.
  https://m.youtube.com/watch?v=Ka5CVq_iBG0+
  26 ... arabeskkadin
 • oğuzhan uğur

  299.
  yola sadece şarkıları ile devam etmesi gereken sanatçı zira müziği özgün ama yaptığı mizah mizah değil. bu arkadaşa gülmediğim gibi bel altı ve cinsiyetçi esprilerle bir yerlere gelebilen hiçbir arkadaşa da gülmüyorum. çünkü komik olduğunu düşünerek hareket eden taklitçi biri. yaptığı işlerde 3-5 kadını kullanmasında, eril dili yeni nesile tam da olduğu gibi aktarmasında gülünecek bir şey göremiyorum. enayi gibi sosyal medya kerizi olma yolunda emin adımlarla ilerleyerek dışarıda iki kelimeyi bir araya getiremeyen youtuberların, twitter fenomenlerinin, instagram popilerinin götünü kaldıran yeni jenerasyonun eserlerinden biri. cem yılmaz gibi cinsiyetçi biri. bu toplum bel altı ve küfürlü esprilerle uyutulmuş bir toplum olduğu için gülenlerde de suç bulmuyorum.
  30 -11 ... arabeskkadin
 • günün kedisi

  37.
  annesi eylül ayında zehirlenerek öldürüldü, dördüz kardeşlerinden üçü öldü sonuncusu da hastaydı ve 3 gün önce götürdüğüm veterinerde öldü, ikizinin arka ayağı koptu, kendisi şiddete uğradı ağzında önde sadece 1 dişi kaldı çene ameliyatı oldu ama artık iyileşiyor pamuğum.
  günün kedisi
  37 -3 ... arabeskkadin
 • çiğdem

  95.
  bağımlılık yapan ve akşamları tv karşısına geçildiğinde veya film izlerken insanı çitledikçe kendinden geçiren bir atıştırmalık. artı yönlerinden birkaçı; yaşlanmayı geciktirirken saçları canlandırıp bağırsakları çalıştırıyor. daha başıma gelmedi fakat eksi yönlerinden biri de; yüzde olur olmadık bölgede sivilce çıkartıcı bir özelliğe sahip olduğu söyleniyor. bu sıralar her gece 1 paket bitiriyorum, gün içinde yaşadığım stresi ve yorgunluğumu unutturuyor.
  31 -5 ... arabeskkadin
 • düğün evinde 3 yaşındaki çocuğa tecavüze kalkışmak

  19.
  3 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz girişiminde bulunulması ve olaydan sonra çocuğun ameliyata alınması; tedavi görse dahi izlerinin kalacağı ağır bir ruhsal travma geçirmesine sebep olabilecek, akıl sağlığı gayet de yerinde olan insanlık ve karakter yoksunu, damacanaya dahi kalkan cinsel organına hâkim olamamış leşlerin yapabileceği bir eylem. dinden imandan bahsedip de yeni doğan bebeklere tecavüz edebilen ırzı kırık pedofillerle aynı dünyada yaşamamız ve bu olayların çoğalması artık insanlara normal gelmeye başladı. fakat yadırgamamız gerek zira amaçları pedofiliyi ve tecavüzü meşrulaştırmak, polisin dahi ''görev'' adı altında bu tipleri koruması bunu doğrular nitelikte.
  32 -1 ... arabeskkadin
 • gecenin köpeği

  75.
  mezarlık manzaramızda bu minikler var hemen hemen her gün gidip beslemeye çalıştığım. 3 kız kardeşlerdi fakat oyuncu olanı sahiplendiler. diğerlerini de sahiplendirmeye çalışıyorum, sokak köpeği oldukları için isteyen yok.
  gecenin köpeği
  35 -1 ... arabeskkadin
 • 80 kilo kızın kendini prenses sanması sorunsalı aq

  26.
  kendini prenses sanan kadınların değil de kendini prenses sanan 'kilolu kadınlar'ın dert edildiği sorunsal. her kadına kendini prenses gibi hissettiren bir keriz vardır, her erkeği adam yerine koyan kadınların var olduğu gibi. yani bunun kilo ile bir alâkası yok, el bebek gül bebek büyütülmüş de olabilir, asil bir aileden geldiğini de sanabilir, hayatında kendisine prenses gibi davranan bir erkeğe de sahip olabilir fakat gel gelelim kadınlar prensesliğin o kadar güzel bir şey olmadığının farkında değiller. kraliçe olmak varken prenses de kim oluyor. o değil de ''aq'' ne allah aşkına emolar yine mi çıktı meydana?
  42 -1 ... arabeskkadin
 • dininden mi vatandaşlıktan mı vazgeçersin

  24.
  bir dine mensup değilim zira dinlere inancım yok, vatandaşlık da o kadar önemli bir şey değil zira bana bir şey kazandırmıyor, daha çok hakkım olanı sahiplenenler beni borçlu çıkarıyor. uzun zaman önce ikisinden de hiç düşünmeden vazgeçtim fakat vatandaşlık kısmı kağıt üzerinde hâlâ duruyor, uygulamada iş için hangi ülkeye postalanırsam o zaman vazgeçeceğim. yani birini sevdim diye onun isteğine göre hareket edemem ama kendi canım isterse sevdiğimden de vazgeçerim.
  44 -4 ... arabeskkadin
 • askere gitmek istemiyorum

  46.
  ülkenin hâlini ve her gün alınan şehit haberlerini de göz önünde bulundurursak gayet de haklı bir serzeniştir. vatan millet sakarya edebiyatı yapıp bedelli askerlik çıksın diye dört gözle bekleyenlerin de dile getiremediği cümle. çünkü söylerlerse ''vatan haini'' damgası yerler bu yüzden ulu orta söyleyenlere de ''erkek adam vatan borcunu aslan gibi askerliğini yaparak öder'' diye baskı uygularlar, sorsan erkekliğinden ödün vermez ama askere gitmemek için çürük raporu alır ya da aöf'de herhangi bir bölüme girmiştir, okumaz sürekli kaydını yenileyerek her sene boşuna yer işgal eder, vatan borcunu da parayla ödeyecektir. askerliğini doğuda yapıp veya vatani görevini layıkı ile yerine getirip tezkeresini alan insanlar da bu konu hakkında boş konuşmazlar.
  (bkz: vicdani ret)
  41 ... arabeskkadin
 • futbol holiganlığı

  4.
  bir futbol takımına duyulan sevginin diğer takımlara karşı nefrete dönüşmesi durumudur. karşı takımlara beslenen nefret taraftarların kendi aralarında çatışmasına sebep oluyor, sonra gelsin ölümler. futboldaki taraftarlar arası nefretin ucu sadece kendilerine dokunsa keşke dünya biraz pislikten arınır belki ama maalesef kadın üzerinden tartışmalar, kadını ve evli çiftlerin aldığı ünvanları aşağılama, cinsiyetçi küfürler, ırkçılık, hayvana hakaret ve bunun sonu ufacık bir bebeğin ırzına kadar gidebiliyor. ''tribün sevdası'' adı altında milletin anasına, bacısına, eşine, kızına saydırmaya bayılan tiplerin tecavüzü ve şiddeti meşrulaştırmaya çalışması ve buna kadınların da destek olması ironik bir durum ve bu nefreti takımlarına ''karı, koca'' gibi benzetmelerle yansıtmaları bu durumun beyin gerektirmediğini de gösteriyor. sonuç olarak leş bir durum, uygulayanı daha da leş.
  43 ... arabeskkadin
 • hayvan sever olmak

  9.
  koyunu, kuzuyu, danayı, tavuğu, hindiyi, domuzu, balığı mideye gömerek kiminin sütünden, kürkünden yararlanıp kiminin de deney olarak kullanıldığı kozmetik ürünlerini kullanıp kiminin ise çektiği eziyetleri izleyerek eğlenmek için sirklere gidip de sadece kediyi, kuşu, köpeği sevmek değildir, sokak hayvanlarından ''en güzelini'' süs hayvanı olarak eve alıp da süs hayvanına ayrıcalık tanıyıp diğer sokak hayvanlarını görmezden gelmek değildir, yaralı bir hayvan gördüğünde karşıdan acıyan gözlerle bakmak ya da uzaktan sevmek değildir, barınaktan aldığın köpeği veya başkasından aldığın kediyi canın istediği zaman çeşitli bahanelerle sokağa atmak ya da satmak değildir, evinde baktığın dişi kedinin yavrularını annelerinden koparmak ve birbirlerinden ayırmak değildir, sosyal medyada hayvanın adına hesap açıp reklamını yapmak değildir, bakımını üstlenmek istediğin hayvanın cins olmasına veya cinsiyetine dikkat etmek değildir, insanları ''camış gibi, manda gibi, fil gibi, kedi gibi, at gibi, ayı, deve, köpek, dana'' vb. hayvan isimleriyle aşağılamaya çalışmak ve bunlara alkış tutmak hayvanseverlik değildir. hayvanların nasıl beslenmesi gerektiğini bilerek çiğ etle ya da bozulmuş yemek artıklarıyla beslemeye çalışanlar da hayvansever değildir. bunları yapanın kendine ''hayvansever'' demesi ve üstüne üstlük bunlara bir hayvanın emanet edilmesi hayvana yapılmış en büyük saygısızlık ve eziyettir.
  43 -2 ... arabeskkadin
 • yeni şeyler getiriyorum