• sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  18140.
  kimseyi ve hiçbir sektörü küçümsemiyorum kaldı ki küçümsesem ne diye mcdonald's gibi yerlere başvurayım, ekmeğimizin peşindeyiz, dünya parasız dönmüyor. sadece doğa ananın bize sunduğu hediyeler ve ellerimiz varken gereksiz gördüğüm sektörler var, bunun yanında yandaş ve işini layıkı ile yerine getirmeyenlerle dolu sektörler de var enayi yerine koydukları okuyucularının ve izleyicilerinin para kazandırdığı.

  ve okumak veya bir meslek sahibi olmak yerine dişiliğini kullanarak kapağı attığı koca sayesinde ya da yakınları sayesinde iş hayatına ilk adımını atıp da devamını torpille getiren bedavacı tiplerin bunlarla övünebilmesi ve hayatında sadece görgüsüzlükte level atlayabilen tiplerin boş konuşmaları ve nerede ne zaman ne yapılacağını bilmeden hareket etmeleri ezilmeyi ve küçümsenmeyi hak ettiklerini gösteriyor.

  bi dönem devlete ait olan yerlere karşı ön yargılarım vardı fakat özelden sonra içerisine girince hepsi olmasa da birçoğu yıkıldı zira özelde garantin yok ama torpilin varsa veya iyi yalayabilirsen, boyun eğebilirsen uzun yıllar barınabiliyorsun, devlette garantin var ama bir yakının sayesinde geldiysen o yere ne kadar yakının olursa olsun belli bir süre sonra en ufak bir olayda, bir açıkta hiçbir işe yaramıyor.

  bugüne kadar neredeyse girmediğim sınav, gitmediğim kurs, katılmadığım eğitim kalmadı ve tabii bunlar için yatırmadığım para da kalmadı. okuduğum okullar da dahil hiçbiri için boşuna çabaladığımı düşünmedim, bundan dolayı da gönlüm rahat. fakat iş hayatında dahi güzelliğin ön planda tutulduğu bir ülkede yaşıyoruz ve aynı ülkede o kadar kenafir gözlü, birinin hakkıyla girebileceği yeri işgal edip veya iş arkadaşının yerine geçmek için ayağını kaydırıp da yaptığı kötülükle dahi övünen tipler var ki içlerinden irin akan, imkânım olsa aynı dünyada yaşamam.

  bütün bunların arasında devam eden bir kursum var, kpss'ye de hazırlanıyorum, direksiyon sınavını da bekliyorum. şanslıyım ki baktığım canlar bana güç veriyor. sabrım allah'tan, huzurum ailemden ve çevremden, neşem onlardan geliyor, bitmeyen umudumu da kendimden alıyorum. nefretten değil sevgiden besleniyorum, başkaları için değil de kendim için yaşıyorum.

  ve sosyal medyada sürekli birilerine bir şeyleri ispat etmek için efor sarf edip takipçi ve beğeni kasarak ego tatmini için yaşayan tipleri görmemek için de sözlük haricinde bir sosyal medya hesabı kullanmıyorum, dışarıda da gördüğümü görmemezlikten geliyorum. yoğunluğun iyi geldiği tek insan benimdir sanırım, hem sevmediğim tipleri, karşılaşmaktan haz etmediğim olayları daha az görmeme neden oluyor, hem geceleri huzurlu uyumama sebep oluyor, hem de az yemek yememi sağlıyor.
  35 ... arabeskkadin
 • feminist yazarlar olmadığı zaman sözlük kalitesi

  8.
  her zaman olduğu gibi oldukça düşüktür. normalde de bir fark yok yani, o kadar zekası düşük olan tipler var ki yükselse dahi belli olmaz. feministleri ve feminizmi ne sanıyorsunuz, haklarında ne kadar bilgiye sahipsiniz, kimin feminist olduğunu nereden biliyorsunuz? sosyal medyada her ''feministim'' diyene inanıyor musunuz? her feministin kadın olduğunu, feminizmin de kocayı buluncaya kadar olduğunu mu düşünüyorsunuz? yanlış düşünüyorsunuz. gerçi kimin ne düşündüğü beni ilgilendirmiyor ama yanlış bilgilere sahip olanlar genelde feminizmi yerlere seren kitleye bakarak hareket eden kesim. femenle feministleri bir tutanlar da aynı kesim. evlenince yaptığınız veya yapacağınız eylemleri ya da eril kafalı evli kadınlardan gördüğünüz kocaya karşı itaati diğer kadınların da gerçekleştireceğini düşünmeniz her kadını bir tutmanızdan kaynaklanıyor.
  28 -2 ... arabeskkadin
 • balıkesirde katliam yapıp canlı yayın yapan it

  16.
  sabah sabah elimi ayağımı buz kestirip midemi kaldıran psikopat şerefsiz. önce kendisine işkence edeceksin daha sonra videoyu beğenen ve paylaşan orospu pezevenklere işkence edeceksin sonra acı içinde kıvrandırarak ya da benzin döküp yakarak geberteceksin. erkeklik sorunu olan bu leş tiplere caydırıcı cezalar vermek yerine az bi ceza ile ödül verenler utansın ve hâlâ serbestse böyle adaleti bipleyeyim. afedersiniz bu sik kırığı gibiler, kadın tarafından reddedildi veya eşi boşanma davası açtı vb. bahanelerle kadınları, ailelerini ve çocuklarını katledebiliyorlarsa bunu da ulu orta yapabiliyorlarsa bu onların olduğu kadar sırtlarını sıvazlayan eril zihniyetin, devletin ve adaletin de suçudur. eline silah almamış, birini dahi incitmemiş insanlar bu sikikler yüzünden katil oluyor, bir de üstüne ceza alıyor.
  56 -1 ... arabeskkadin
 • kedi

  4435.
  kimseye bir kötülükleri dokunmamalarına rağmen tuvaletlerini yapacak bir alan bulamayınca bulundukları yere yaptıkları için, sıcak bir yer bulamayınca bahçelere, balkonlara sığındıkları ve arabaların motorlarına girdikleri için, sevilmek istedikleri ama insanın iyisini kötüsünü ayırt edemedikleri için tabakhaneye bok yetiştirir gibi araba süren tipler tarafından ezilip ortada bırakılan veya çöpe atılan, kedileri oyun malzemesi hâline getiren ailesinin kendilerine hayvan sevgisi aşılamamış şımarık çocuklar ve sokak hayvanlarının yaşam alanlarını işgal edip onları istemeyen şahıslar tarafından şiddet görüp, işkence ile zehirlenerek katledilen ve sosyal medyada fotoğraflarının paylaşıldığından habersiz insanlara karşı yaşam savaşı veren canlar.

  4 senedir mahalleli tarafından istenmemelerine rağmen tek başıma 50'ye yakın baktığım, tedavilerini özelde yaptırmaya çalıştığım kimi hasta ve engelli olan kedilerden 7-8 aydır ard arda 25'i zehirlenerek öldürüldü. başlarda bilinçsiz bir şekilde yapıldığını düşündüm, insanlar yardım etmek istiyor herhalde ki kalan yemekleri veriyorlar ve bunlar da onlara dokunuyor dedim ama bu olaylar sıklaşınca ve bugün 1 günde 2 kedimi daha gömünce bunların birileri tarafından yapıldığını anladım haytap yetkilileri ile iletişime geçtim pazartesi gerekli yerlere gidilecek ve gerekenler yapılacak.

  çalıştığım zamanlar maaşımın çoğu onlara gidiyordu, işsiz kalsam da aç bırakmamaya çalışıyorum, maddi yönden çok zorlandığım zamanlar aç kalıyorlar ve insanlar ne verirse yiyiyorlar. bu parasızlığın içinde evimde hiçbir zaman pişmeyen et ve tavuk suyu uzun zamandır onlar için kaynıyor içlerine ekmek doğrayıp veriyorum, çorbaları da aynı şekilde, yoğurdu da sıvı hâle getirip ekmekle aynı şekilde veriyorum, özel olarak ot haşlıyorum, makarna yapıyorum, en iyisinden kuru mama alıyorum yeter ki küflenmiş, kokuşmuş, yıllanmış artık yiyecekleri yemesinler diye.

  ama yemek veremediğim, bir şey yapamadığım veya alamadığım zamanlar ölü olarak buluyorum. kimse kedileri sevmek zorunda değil ama bu onlara işkence çektirmeyi veya öldürmeyi gerektirmez. insanın insana olan düşmanlığını anlarım ama insanın hayvana olan düşmanlığını anlamam.
  58 -2 ... arabeskkadin
 • yeni şeyler getiriyorum