• aylin mamuk

  1.
  4 yaşındaki oğlu ile 5 yıldır fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalarak tehditlerle sürdürmek zorunda kaldığı evliliğini 2 kere bitirmek isteyip de, tehditlere boyun eğmesinin sebebi olan eşine bağlılığından dolayı sonlandıramamış zira düzelir diye umut etmiş fakat 17 aralık'ta sabaha karşı eşinin ona doğrulttuğu tüfeği, çevresi tarafından sevilip her yaptığı pisliğe de ses çıkarılmamış mahalle abisi diye bilinen eşine döndürerek çektiği bütün acılarına da son veren 26 yaşında bir kadın.

  evlenmeden önce de şiddet görüyor fakat kaçırılıyor ve kaçtığı düşünülerek ailesi tarafından yalnız bırakılıyor. kendisini öldürmek isteyen şahsı öldürdükten sonra polise teslim oluyor ve oğlu da öldürülen şahsın ailesine veriliyor.

  aşk ve bağlılık insanın sesini çıkarmasına engel olmamalı, evlilikte çocuk bahane edilerek veya ''kocamdır sever de döver de'' denilerek aile içi kadına yönelik şiddete şans verilmemeli zira sevgi şiddete katlanmayı gerektirmez. kadın korktukça ve tehdite boyun eğdikçe erkek kendini güçlü sanar, arsız güçlü olunca haklı da suçlu olur.

  Aylin'in, 17 nisan'da görülecek olan duruşması için cezaevinden kadınlara bir çağrısı var;

  https://ekmekvegul.net/me...ndayim-ama-nefes-aliyorum

  edit: yasaları da, nasıl işlediklerini de gayet iyi biliyorum zira bu işlerin içindeyim.
  57 -4 ... arabeskkadin
 • halil ibrahim gebeş

  1.
  ali kıran baş kesen, tipi bakanın 3 gün tuvaletten çıkamayacağı cinsten. iki lafından biri ''sen benimsin seni kimseye yar etmem, biz biriz tekiz'' işte bu yüzden de ''öleceksin.'' türk tipi hastalıklı maganda. e.u. isimli bir kadına uzaklaştırma kararına rağmen 2 yıldır tehditle istediklerini yaptırıp ölüm tehditleri savurarak işe kadının ailesini ve 3 yaşındaki yeğenini dahi karıştırıp, kadını ve ailesini taciz etmekten psikolojik ve fiziksel şiddete, arabalarını yakmaktan evlerine kurşun yağdırmaya kadar yemediği yürek kalmayıp da defalarca şikayet edilmesine rağmen erkek adalet tarafından hâlâ tutuklanmamış devlet tarafından korunan soyadından da anlaşılacağı gibi at siki kılıklı ırzı kırık bir gebeş. sadece bu kadına değil tüm bunları birçok kadına daha yapıyor.

  kadının sosyal medyada yayınladığı tehdit içerikli ses kaydını da polis kanıt olarak kabul etmiyor ama başka bir tehdit mesajından dolayı hadi polisi kadın düşmanı bellemesinler diye göstermelik olarak şahsı ön kapıdan gözaltına alıyorlar, arka kapıdan ''git öldürmeden gelme'' der gibi serbest bırakılıyor. hakkında davalar açılıyor, sadece ilk duruşmada mahkemeye gidiyor onda da beraat ediyor, sonraki duruşmalara katılmıyor çünkü sözde herif ortada yok ama nasıl oluyorsa kadının evinin etrafında dolaşıyor. bu da tüm bunlardan güç alarak sorunlu ve eksik erkekliğine güveniyor. hasta ruhlu psikopatın kafası nasıl bir alemdeyse kadını diri diri yakıp o yanık kokusundan nasıl haz alacağını falan belirtiyor.

  bir tane değil ki ortadan kaldırasın, ordan vursan burdan çıkıyorlar. ben bu tiplerle mücadele etmekten yoruldum, saydırmaktan da yoruldum ama amip gibi üremeye devam ediyorlar, görünce de midem kalkıyor. öldürsen sen suçlu olursun öldürmesen sen öldürülürsün, iki ucu boklu değnek. şu hayatta elime hiç silah almadım ama bu durumda olup da kendi adaletini kendisi sağlayan kadınlara da sonuna kadar hak veriyorum çünkü hukuk sistemi ve kanunları uygulayıcılar beni buna itiyorlarsa ben de gerekeni yaparım.

  twitter'da hashtag açılmış; #EUnunÖlmesiMiBekleniyor ve #HalilibrahimGebeştutuklansın

  http://www.hurriyet.com.t...sini-mi-bekliyor-40767199

  halil ibrahim gebeş
  halil ibrahim gebeş
  halil ibrahim gebeş
  halil ibrahim gebeş
  halil ibrahim gebeş
  halil ibrahim gebeş
  halil ibrahim gebeş
  halil ibrahim gebeş
  63 -3 ... arabeskkadin
 • yeni şeyler getiriyorum