• psikiyatriste giden kimsenin kalıcı iyileşememesi

  .
  Psikiyatriste gerçek hastalar gitmez, gerçek hastaların hasta ettikleri kişiler gider.

  Bu yüzden şu sözlere kulak asmakta fayda var: "Kendinize depresyon ya da itibar kaybı teşhisi koymadan önce çevrenizdekilerin aşağılık insanlar olmadıklarından emin olun." Yani çevreniz değişmeden iyileşmeniz çok zor.
  8 -1 ... asuregibisurat
 • 04 04 2018 ipsala hayvan barınağı rezaleti

  .
  insanım diyenin içini parçalar. Sokaklarda dolaşmasından rahatsız olan güruha soruyorum. Bu mu hakettiği muamele bu hayvanların? Bir çit çevirip içine bir yığın hayvan doldurmakla olmuyor arkadaşım! Milyon milyon paraların içinde yüzüp insanlık namına ufakcık bir şey yapmamanız koyuyor bana. Bu hayvanlar hala insan gördüğünde bi umut mutlu oluyor ama insan(!)ların bunlara gördüğü revaya bi bakın.

  04 04 2018 ipsala hayvan barınağı rezaleti

  04 04 2018 ipsala hayvan barınağı rezaleti

  04 04 2018 ipsala hayvan barınağı rezaleti

  04 04 2018 ipsala hayvan barınağı rezaleti

  04 04 2018 ipsala hayvan barınağı rezaleti
  41 -9 ... dj battaniye
 • mehmet aslantuğ

  .
  Hülya avşar ile konuşmasında ki iki cümle çok önemli bence...

  "O medeniyet seviyesi varya ata'nin işaret ettiği.."

  "kadın evinde, üretimden çekilip bütün ikbal istikbalini bir adamın vicdanına, aşkına, samimiyetine, günün sonunda bir gün aklının karışmasına, yanılgılarına bırakmamalı."

  insanlarımız özellikle kadinlarimiz bu cümleleri tekrar tekrar okumalı..

  Programın hepsini burdan izleyebilirsiniz...

  https://youtu.be/iWvocfAQHpI
  10 ... doktoress
 • arabeskkadin

  .
  sezen aksu olduğunu düşündüğüm yazar.

  acı çekip güçlenen kadın imajı çiziyor gözümde. nicki kendine muhteşem uyumlu bence.

  mutlu yazmaları olsun.
  5 -1 ... lavandula
 • kimseye ihtiyacı olmayan insan

  .
  Bir zamanlar birilerine çok fazla ihtiyaç duymuştur, bir zamanlar kim olursa olsun sadece beni anlasin demiştir ve yahut en yanında olunması gereken zamanda en fazla yanında olması gereken insanlar yanında olmamıştır ve o zamanları aştıktan sonra benlik kendi kendine kendini koruma ve savunma ihtiyacı geliştirmiştir kişi kendi kendisine yetmeyi atlatamayacagi şeyleri tek başına atlattığını düşündüğü zaman feriştahı gelse eyvallah etmez, saygılar.
  4 ... kusursuzdengesiz
 • çirkin kızlara tavsiyeler

  .
  güzellik kavramı üzerine biraz düşünün. derin düşünün yalnız. güzellik ne işe yarar. güzel olmanın avantajları nelerdir. güzel olmadığım için ne kaybediyorum vs...

  sonra gidin aynaya bakın. kendi güzelliğiniz üzerine düşünün. güzel misiniz çirkin misiniz bunun tespitini yapın.

  sonuç çirkin çıkarsa izleyebileceğiniz iki yol var;

  birinci yol güzel olmaya çalışmaktır. bunun için doğru makyaj tekniklerini öğrenip, kaliteli malzemeler kullanmak, sosyal medyada paylaştığınız fotoğraflara 800 tane falan filtre uygulamak, saç boyatmak, el ayak bakım yaptırmak, solaryuma girmek ve hatta estetik ameliyatları yaptırmak...

  bu şekilde en azından suratınızda makyaj varken güzel olur, güzelliğe önem veren sığırlara kendinizi beğendirebilirsiniz. ancak siz naparsanız yapın sizin güzelliğiniz için sizin yanınızda olan sığırlar sizden daha güzel birini bulduklarında yanınızda bir saniye durmayacaklardır.

  ikinci yol benim tavsiye ettiğim yoldur. çirkin olup olmama konusunu siktir edin. güzel olmanın size sadece güzelliğe önem veren sığırların sahte sevgilerinden başka bir şey kazandırmayacağını bilin.

  mesela eğer birisi sizin paranız için sizinle birlikteyse, paranız bittiğinde o kişi yanınızdan gidecektir. güzellikte aynı para gibidir. birisi eğer güzelliğiniz için sizin yanınızdaysa, güzelliğiniz kaybolduğunda ya da sizden daha güzel birini bulduğunda sizin yanınızda asla durmaz. yani güzellikte para gibi sahte insanlar kazandırır sadece size.

  ama eğer birisi sizin iyiliğinizi, vicdanınızı, kalbinizi, aklınızı, karakterinizi yani kısacası insanlığınızı seviyorsa işte o zaman çirkin de olsanız her zaman kazanan siz olursunuz...
  20 -4 ... ralphh
 • sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  .
  sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar
  4 ... akrofobik taklaci guvercin
 • türkiyede neden deizm yükselişe geçti

  .
  insanlar yaradana olan inançlarında herhangi bir aracıya ya da dini otoriteye ihtiyaç duymadığı ve içinden geldiği gibi dua etmeyi seçtiği içindir.

  Ve bir de dini ön planda tutan insanların yanlış tutum ve davranışları var. Şeyhler, şıhlar, badeci hocalar, tarikatlar, hacılar hocalar; seküler şehirli okuyan kesim için hiçbir şey ifade etmiyor. Tanrı inancı olup ateist olamayan ama din tüccarları ve siyasal islamcılardan da nefret eden geniş bir kesim için deizm bir çıkış kapısı oluyor.
  19 -9 ... foseptik cukura dusen burjuva
 • izmir vs istanbul

  .
  Medeniyet farkıyla izmir'in alacağı versus.

  Yalnız çok ilginç bir istatistik var. Uludağ sözlük'te 5 milyonluk izmir'e girilen entry sayısı 15 milyonluk istanbul'a girilen entry sayısından çok çok daha fazla. Bu bile aradaki farkı ortaya koyuyor.

  izmir

  izmir vs istanbul

  istanbul

  izmir vs istanbul
  6 ... alkolik oldum
 • kadın dövmek için geçerli sebepler

  .
  Bu tarz başlıklar elbette şaka barındırır. Bu yüzden, Allahın malı denilir ve geçilir. Ancak, eril tahakkümün olduğu toplumlarda -bakın ataerki demiyorum - bu tarz şakalara gülüyorsak, semantik ve bilinçaltı düzeyde kadın şiddetini mübah ve meşru kılıyoruzdur. Geçerli kelimesi özellikle, bazı koşullarda kadınların dövülebileceğini işaret eder. Kadınların örgütlenmesi gerek, hem de hemen şimdi. Yoksa bu eril canavar her koldan şiddeti verili hale getiriyor. Gerekirse radikal feminizm...
  6 ... deleuziandesire
 • insanın en hastalıklı duygusu

  .
  iki temel içgüdüden biridir tabiki. Oda şiddet. Bugün hiç şüphesiz tv ve sinema sektörünün ortaya çıkarmaya çalıştığı o hastalıklı içgüdü.
  9 ... halflaz
 • sözlük yazarlarının itirafları

  .
  insanları dikkatle dinleyen, hayatın bana getirdiklerini özenle inceleyen biriydim.
  bana sorumsuz yaftası yapıştırdılar.

  artık sorumsuz biriyim ve kimseyi dikkatle dinlemiyor, sorulara yeterli ve özenli değil, baştan savma ve kısa cevaplar veriyorum.

  beni bu hale getirip sorumluyken sorun çıkartanlar şimdilerde bu sorumsuz hareketlerimden pek memnuniyetsiz değiller.

  bana yolsuzluğun yolunu gösteren herkese en içten teşekkürlerimi sunar, umurumda olmadıklarını bir kez daha ciddi şekilde belirtmek isterim...
  12 -1 ... aferiiinsprite
 • birinin size çirkin demesi

  .
  Hiç Kimsenin kimseye böyle bir şey söylemeye hakkı yok. bunun tahammülle veya eleştiriye açık olmamakla da bir ilgisi yok.

  Diyelimki çirkinim.
  Bunu bana kimse söyleyemez. izin vermem. Neden mi?

  mesela,
  Düzgün yürü desin bozulmam.
  Elbisen çok kötü desin bozulmam.
  Göbeğin çıkmış kilo ver desin bozulmam
  Kötü gülüyorsun bu kadar sesli gülme desin yine bozulmam.

  Ama çirkinsin diyemez. Bu yapıcı eleştiri değil. Bu eleştiri bile değil. Bu yok etmek için söylenmiş bir sözdür. iyi niyet asla olamaz bu lafı diyende.

  Sizde izin vermeyin.
  67 -3 ... heureux et calme ciel
 • thy nin gay kelimesini sapkınlık diye çevirmesi

  .
  "doğru yabmışlar çünküyse eşcinsellik sapıklıktır bilim bunun böyle olmadığını, sapıklık olmadığını söyleyebilir ama sapıklık olarak kalacaktır... allah bizi iki cins yarattı" murtaza, ilkokul mezunu, genetik mühendisi.

  "yha nası bi erkek kendi cinsinden hoşlanr anlayamıyorm selam kızlar erkekim" bilal, 34 yaşında, evli, iki çocuk babası, nobel ödüllü bi yazar.

  "eşcinsel ne be .s eşcinsellik marjinallik. bizim toplumumuza yakışmaz." melis, platin sarı saçlı masum sözlük kızı.

  bi siktirin.
  o anlamda değil. bi aşın anlamında. bi büyüyün.

  sapık babandır.
  9 -5 ... ilalabart
 • en iyi rimel

  .
  en iyi rimel
  5 ... timur cengiz hulagu